makijaż Gliwice

makijaż permanentny brwi

Microblading i klasyczny – co dla kogo?

Metoda klasyczna/cieniowania/ombre

Makijaż permanentny jest formą upiększania ciała. Jest to zabieg wykonywany przez wyspecjalizowaną i wyszkoloną linergistkę, polegający na wprowadzeniu barwnika pod naskórek. Do zabiegu wykorzystuje się jednorazowe igły za pomocą których wprowadza się pigment pod naskórek. Z tego właśnie powodu każda forma makijażu kosmetycznego, trwałego jest zabiegiem inwazyjnym. Od tatuażu odróżnia go głębokość wprowadzania pigmentu, pochodzenie składników których używa się do jego wykonania, rodzaj stosowanego urządzenia pigmentującego oraz trwałością uzyskanej pigmentacji. Dlatego do zabiegu powinnaś wybrać doświadczoną linergistkę.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Permanentny” oznacza trwały. Pomimo to, z czasem makijaż ulega zblednięciu. Uważa się, że pigment utrzymuje się około 3 do 5 lat. Intensywność wprowadzanego pigmentu, a także kolor zależą od rodzaju cery, miejsca na ciele, ale także reakcji immunologicznej organizmu.

Pigment wprowadza się pod naskórek gdzie znajdują się m.in. naczynia krwionośne. Komórki skóry przemieszczając się z głębi w kierunku naskórka regenerując i odnawiając się. Komórki naskórka obumierają i złuszczają się na jego powierzchni. Powoduje to eliminację barwnika, umieszczonego w skórze.

Czas utrzymania się makijażu trwałego zależy także od struktury, stanu i wieku naszej skóry. Ponadto, promieniowanie UV, a także naturalny metabolizm człowieka również wpływa niekorzystnie na proces blednięcia barwnika. Dlatego wiele zależy od pielęgnacji i postępowania po zabiegu wykonania makijażu permanentnego.

Microblading – co to właściwie jest?

Metoda ta pochodzi z Azij. Microbalding (zwany też „haftem” na brwiach) jest metodą podobną do tatuażu. Polega na wstrzyknięciu pigmentu pod skórę za pomocą specjalnie zaprojektowanego ostrza, dokładnie 10-16 cieniutkich igiełek. Brzmi strasznie? Uwierzcie, że nie ma się czego bać.

Microblading wykonywany jest za pomocą sterylnych piórek składających się z płaskich łączonych igieł, wyłącznie jednorazowego użytku. Za pomocą ostrza wprowadza się do warstwy kolczystej naskórka pigment, który imituje w skórze naturalny, subtelny włos. Zabieg polega na precyzyjnym wyrysowaniu poszczególnych włosków w ramach łuku brwiowego. Dzięki wyrysowaniu poszczególnych włosków efekt jaki się osiąga jest bardzo naturalny, a jednocześnie nadaje precyzyjny kształt brwią.

Po 5-10 dniach intensywność makijażu maleje, nawet do połowy barwy wyjściowej. Nie należy się tym niepokoić – po 2-3 tygodniach należy zrobić uzupełnianie.

Zabieg dostosowujemy do Twoich potrzeb, od delikatnych, piórkowych brwi po pięknie wyrysowane.

W Miracle używamy pigmentów renomowanej marki FEEL GOOD.

Zapraszamy do Studia Urody Miracle Gliwice po piękne i naturalne brwi!!!

rezerwacja wizyty  

lub    tel. 508-407-809

ankieta permanentny

FacebookFacebook
FacebookFacebook